Dlaczego integracja?

Uczęszczanie do grupy integracyjnej wpływa korzystnie na wszystkie dzieci, nie tylko te ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi. Wspólne przebywanie w przedszkolu przyczynia się do naturalnego pozbywania się uprzedzeń i lęków. Dzieci akceptują różnice w wyglądzie, sposobie funkcjonowania i efektach pracy.

Dodatkowo integracja:

• Pozytywnie wpływa na rozwój społeczny. Dzieci stają się otwarte na innychnawiązują kontaktyprzyjaźnie. Uczą się funkcjonowania w społeczeństwie, w którym przyjdzie im żyć.
  • Uczy odpowiedzialności za innego człowieka, empatii, zrozumienia i poszanowania dla różnorodności.
  • Zapewnia większą liczbę nauczycieli w grupie, co za tym idzie bardziej zindywidualizowane podejście do dziecka (więcej w dziale Organizacja/Poznaj nas bliżej/Nasza kadra).
  • W godzinach pracy przedszkola zapewnia pełny dostęp do zajęć z: psychologiem, logopedą i neurologopedą, terapeutą Integracji Sensorycznej, pedagogiem specjalnym, dogoterapeutą, specjalistą terapii ręki, fizjoterapeutą (więcej w dziale Organizacja/Poznaj nas bliżej/Oferta zajęć dodatkowych).
  • Zapewnia specjalistycznie wyposażone sale i gabinety z odpowiednio dobranymi pomocami dydaktycznymi oraz sprzętem (więcej w dziale Integracja/Z nami łatwiej/Mamy salę do SI).
  • Gwarantuje rodzicom pomoc i wsparcie specjalistów na terenie przedszkola.
  • Zapewnia mniej liczne grupy.

Ostatnia aktualizacja 01.09.2017 r.

Grupy integracyjne i grupa specjalna

W naszym przedszkolu są prowadzone grupy integracyjne i grupa specjalna. Integracja sprzyja budowaniu relacji między dziećmi, dziećmi a dorosłymi i dziećmi a środowiskiem społeczno-przyrodniczym. Zatrudniamy nauczycieli specjalistów, terapeutów, nauczycieli wspierających, którzy zapewniają dzieciom dodatkową pomoc.

W naszej Akademii staramy się, by każde dziecko miało swoje miejsce w grupie, było jej częścią, czuło się potrzebne, lubiane i ważne.

O organizacji grup w dziale Organizacja/Nasze grupy.

Metody pracy

Główną zasadą, jaką kierujemy się w pracy z dziećmi, jest pełna akceptacja oraz indywidualne podejście do każdego z nich.

W naszej Akademii specjalizujemy się w pracy z dziećmi z autyzmem i zespołem Aspergera.

Dzieci posiadające Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego oraz Opinię o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju korzystają z bezpłatnych zajęć terapeutycznych (więcej w dziale Integracja/Zajęcia dydaktyczno-terapeutyczne).

Dbamy o to, by praca podejmowana z dzieckiem w przedszkolu miała swoją kontynuację w domu. Dlatego współpracujemy z rodzicami, umożliwiając skorzystanie z konsultacji ze specjalistami pracującymi z dzieckiem: wychowawcą grupy - pedagogiem specjalnym, psychologiem, neurologopedą, logopedą, terapeutą integracji sensorycznej, specjalistą terapii ręki, dogoterapeutą, fizjoterapeutą. Podczas spotkań z rodzicami i zespołem terapeutycznym na bieżąco przekazujemy informacje na temat rozwoju dziecka.

Uwzględniając szczególne potrzeby edukacyjne dzieci, w naszej pracy wykorzystujemy różnorodne metody wychowawczo-dydaktyczne, co pozwala na optymalny i harmonijny rozwój wszystkich obszarów funkcjonowania dziecka (więcej w dziale Edukacja/Programy i metody).

Zajęcia dydaktyczno-terapeutyczne

W ramach bezpłatnego pobytu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych w przedszkolu (w godzinach 8:00-15:00) zapewniamy codzienne zajęcia edukacyjno-terapeutyczne realizujące podstawę programową MEN. Zajęcia odbywają się według ramowego planu dnia.

Terapia dzieci posiadających Opinię o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju lub Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego odbywa się na podstawie Indywidualnego Programu Edukacyjno-Terapeutycznego (IPET) tworzonego i modyfikowanego przez zespół terapeutyczny.

Zależnie od indywidualnych potrzeb dziecka, realizowane są wybrane zajęcia indywidualne oraz grupowe.

Zajęcia indywidualne:

• terapia Integracji Sensorycznej;
  • terapia logopedyczna;
  • terapia pedagogiczno-psychologiczna;
  • dogoterapia;
  • gimnastyka korekcyjna.

Zajęcia grupowe:

• Trening Umiejętności Społecznych (TUS);
  • terapia behawioralna - elementy;
  • terapia zajęciowa;
  • muzykoterapia - elementy;
  • dogoterapia;
  • terapia uwrażliwiania zmysłów;
  • terapia ręki.

Kwestie formalne

Wymagane dokumenty, na podstawie których dokonujemy zapisu do grupy specjalnej bądź integracyjnej:

• Orzeczenie o Potrzebie Kształcenia Specjalnego;
  • Opinia o Potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju.

Powyższe dokumenty wydawane są przez specjalistyczne poradnie psychologiczno-pedagogiczne.

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do indywidualnego kontaktu (więcej w dziale Kontakt).

Z nami łatwiej

Mamy salę do SI

Metoda Integracji Sensorycznej

Pracują z nami terapeuci

Specjaliści w przedszkolu

Dobre lokalizacje

Zobacz ile osób z Twojej okolicy skorzystało z Akademii Przedszkolaczka.

Zapraszamy do dwóch naszych lokalizacji:

ul. Popiełuszki 28 d (Wieniawa)

ul. Startowa 16 (Bronowice)

Dobre lokalizacje

Zobacz ile osób z Twojej okolicy skorzystało z Akademii Przedszkolaczka.

Zapraszamy do dwóch naszych lokalizacji:

ul. Popiełuszki 28 d (Wieniawa)

ul. Startowa 16 (Bronowice)

Domowa Akademia

Akademia Przedszkolaczka Sp. z o.o.

ul. Ks. J. Popiełuszki 28D

20-052 Lublin

NIP 7123228879

Akademia ul.Ks. J .Popiełuszki - tel. 81 536 28 28

Akademia ul.Startowa 16 - tel. 81 759 28 28

przedszkole@akademiaprzedszkolaczka.pl

www.facebook.com/przedszkole.akademia

Napisz do nas!

Jeżeli mają Państwo pytania, pragniecie przesłać ofertę lub potrzebujecie innych informacji, zapraszamy do kontaktu osobistego lub poprzez formularz na dole strony. Pełne dane kontaktowe znajdują się w zakładce KONTAKT

Rodziców posiadających konto w STREFIE RODZICA zapraszamy do korzystania z indywidualnych opcji dostępnych po zalogowaniu.

Realizacja Arteneo. Projekt Batyra.pl. Prawa autorskie Akademia Przedszkolaczka Sp z o.o.. Wszystkie prawa zastrzeżone.